Elektrische leaseauto’s met actietarief

Deze elektrische leaseauto’s rijd je nu met actietarief. Bedragen zijn all-in per maand, exclusief btw.

Xpeng G6 2026 1 Nieuwe model!

Xpeng G6 Standard Range

Al vanaf €795,- €629,- per maand

PEUGEOT_E208 Voordelig elektrisch rijden!

Peugeot e-208 Style

Al vanaf €427,- €399,- per maand

leapmotor_t03-56

Leapmotor T03

Al vanaf €335,- €269,- per maand

Wat kost een elektrische auto zakelijk leasen?

Wat je per maand betaalt hangt af van de auto, de looptijd, je jaarkilometrage en de services die je meeneemt. Bij operational lease zit alles in één vast bedrag: afschrijving, onderhoud, banden, verzekering, wegenbelasting en pechhulp. Je laadt zelf.

Rekenvoorbeeld: elektrische middenklasser

Onderdeel
Per maand (excl. btw)
Onderdeel Gebruik van de auto (afschrijving en rente)
Per maand (excl. btw) € 500
Onderdeel Onderhoud, reparatie, zomer- en winterbanden
Per maand (excl. btw) € 110
Onderdeel Allriskverzekering met schadeverzekering inzittenden
Per maand (excl. btw) € 100
Onderdeel Motorrijtuigenbelasting (met EV-korting)
Per maand (excl. btw) € 63
Onderdeel Pechhulp
Per maand (excl. btw) € 10
Onderdeel Vervangend vervoer
Per maand (excl. btw) € 25
Onderdeel Vast maandbedrag
Per maand (excl. btw) € 808

Uitgangspunt: cataloguswaarde € 45.000, 60 maanden, 25.000 kilometer per jaar. Dit is een rekenvoorbeeld ter illustratie.

Het verschil met een vergelijkbare benzineauto zit vooral in de wegenbelasting en de onderhoudskosten, en vanaf 2027 in de pseudo-eindheffing.

Bijtelling elektrische auto in 2026, 2027 en 2028

Rijd je de auto privé meer dan 500 kilometer per jaar, dan betaal je bijtelling. Voor volledig elektrische auto’s geldt een verlaagd tarief over de eerste € 30.000 van de cataloguswaarde. Over het bedrag daarboven geldt het normale tarief van 22%.

Jaar eerste tenaamstelling
Bijtelling tot € 30.000
Daarboven
Maximaal voordeel per jaar
Jaar eerste tenaamstelling 2025
Bijtelling tot € 30.000 17%
Daarboven 22%
Maximaal voordeel per jaar € 1.500
Jaar eerste tenaamstelling 2026
Bijtelling tot € 30.000 18%
Daarboven 22%
Maximaal voordeel per jaar € 1.200
Jaar eerste tenaamstelling 2027
Bijtelling tot € 30.000 20%
Daarboven 22%
Maximaal voordeel per jaar € 600
Jaar eerste tenaamstelling 2028 en later
Bijtelling tot € 30.000 22%
Daarboven 22%
Maximaal voordeel per jaar geen

Het percentage van het jaar van eerste tenaamstelling geldt 60 maanden. Zet je de auto in 2026 op kenteken, dan houd je dus  18% tot in 2031. Dat maakt het moment van bestellen financieel relevant.

Elektrificeren wagenpark pseudo-eindheffing zoals deze tevreden zzp'er in de zorg

Vanaf 2027: pseudo-eindheffing op niet-elektrische auto’s

Vanaf 2027 betaalt de werkgever een pseudo-eindheffing over auto’s van de zaak die ook privé gebruikt worden en niet volledig elektrisch zijn. Voor de berijder verandert er niets, voor de werkgever wel: deze eindheffing komt namelijk bovenop het leasetarief.

Maar er is goed nieuws: elektrische auto’s vallen buiten deze heffing. Voor bedrijven met meerdere auto’s kan dat de doorslag geven bij de volgende vervangingsronde.

Meneer rijdt in een elektrische auto via operationele lease met een gereduceerd tarief motorrijtuigenbelasting

Wegenbelasting voor elektrische auto’s

Elektrische auto’s betalen een gereduceerd tarief motorrijtuigenbelasting. Die korting wordt de komende jaren afgebouwd. Hoeveel je vanaf 2026 tot en met 2028 precies betaalt, lees je in ons artikel over de wegenbelasting voor elektrische auto’s.

Bij operational lease zit de wegenbelasting in je maandbedrag, dus je merkt het verschil in het tarief en niet in een losse rekening.

Welke elektrische leaseauto past bij jouw bedrijf?

Niet elk type werk vraagt om dezelfde auto. Een installateur die de hele dag door de stad rijdt heeft iets anders nodig dan een adviseur die wekelijks door het land reist.

Rijprofiel
Waar je aan kunt denken
Rijprofiel Veel kilometers, representatief op pad
Waar je aan kunt denken Volkswagen ID.7 Tourer, Mercedes EQA, BMW iX1
Rijprofiel Vooral stad en korte ritten
Waar je aan kunt denken Citroën ë-C3, Leapmotor T03, Peugeot e-208
Rijprofiel Service, installatie of bezorging
Waar je aan kunt denken Peugeot E-Partner, Nissan Interstar-e
Rijprofiel Net gestart of krap budget
Vrouw laadt haar laadpaal thuis dankzij de laadoplossingen van MKB Lease

Laden regelen: thuis, op het werk en onderweg

Elektrisch rijden staat of valt bij goed geregeld laden. We kijken samen naar wat past: een laadpaal thuis, laadpunten op werk en een laadpas voor onderweg. De laadkosten thuis kunnen we verrekenen, zodat de werknemer het niet zelf hoeft voor te schieten.

Bezorgen met elektrische bedrijfswagen in een zero-emissiezone

Zero-emissiezones: waar mag je nog rijden?

Steeds meer steden hebben een zero-emissiezone voor bedrijfsvoertuigen. Met een elektrische auto of bedrijfswagen kom je die zones zonder ontheffing binnen. Rijd je regelmatig in de binnenstad van een grote gemeente, dan kunnen de kosten met een benzine- of dieselauto erg oplopen.

In welke leasevorm kun je elektrisch rijden?

Elektrisch rijden kan in elke leasevorm die we aanbieden:

  • Operational lease: alles in één vast maandbedrag, de auto blijft van ons. De meest gekozen vorm voor EV, omdat het restwaarderisico bij ons ligt.
  • Financial lease: je wordt zelf eigenaar en zet de auto op de balans.
  • Occasion lease: een jong gebruikte EV met lagere maandlasten.
  • Shortlease en flexlease: elektrisch uitproberen zonder je lang vast te leggen. Handig als je twijfelt of het rijprofiel past.

Bij een EV is het restwaarderisico een reëel aandachtspunt, omdat de markt nog volop beweegt. Bij operational lease ligt dat risico bij ons.

Voordelen en aandachtspunten van elektrisch leasen

De voordelen van elektrisch leasen

  • Lagere bijtelling dan een brandstofauto, 60 maanden vastgezet
  • Lagere rijkosten per kilometer en minder onderhoud
  • Vanaf 2027 geen pseudo-eindheffing voor de werkgever
  • Toegang tot zero-emissiezones zonder ontheffing
  • Een zichtbaar duurzame keuze richting klanten en medewerkers

De aandachtspunten

  • Je moet het laden goed regelen, zeker als berijders geen eigen oprit hebben
  • Bij lange ritten met aanhanger of veel gewicht daalt de actieradius merkbaar
  • De bijtellingskorting wordt afgebouwd en verdwijnt in 2028
  • De restwaarde van EV’s is nog in beweging, wat bij financial lease bij jou ligt
Hoofdkantoor van MKB Lease in Amersfoort, Amsterdamseweg 151

Waarom MKB Lease?

Al 35 jaar zijn we de leasespecialist voor mkb en zzp. Onze klanten waarderen ons om onze persoonlijke aanpak en heldere afspraken. Als onderdeel van Emil Frey Nederland en met een ISO-certificering weet je dat je zaken doet met een betrouwbare partner. Benieuwd wat we voor jou kunnen betekenen? Lees waarom ondernemers voor MKB Lease kiezen of neem contact met ons op.

MKB Lease is er voor jou. En zo doen wij dat:

user-check

Schakel met een vast team

De persoonlijke band met jou staat op 1. Jij schakelt met een vast account team dat altijd voor je klaar staat.

phone-call

Altijd bereikbaar, direct contact met een specialist

Geen ingewikkelde klantenservice teams, maar direct contact met een specialist. Wel zo duidelijk!

move

Samen werken aan jouw mobiliteitsuitdagingen

Wij staan als ondernemers naast iedere MKB-er en zzp-er. Vertel ons jou mobiliteitsuitdaging en wij bieden de oplossing.

compass

Meebewegen met ontwikkelingen

Wij weten wat er speelt in de markt. Om jou van het beste advies te kunnen voorzien. Zonder hippe mobiliteitstermen.

Dat pakken we samen op. We adviseren over een laadpaal thuis, laadpunten op je bedrijfsterrein en een laadpas voor onderweg.

Dat hangt af van de auto, de looptijd, je jaarkilometrage en de services die je meeneemt. Voor een elektrische middenklasser met een cataloguswaarde van € 45.000 kom je bij 60 maanden en 25.000 kilometer per jaar uit rond de € 800 per maand exclusief btw, all-in.

Daar kijken we vooraf naar. Rijd je structureel lange afstanden met veel gewicht, dan kan een plug-in hybride op dit moment praktischer zijn. We rekenen beide varianten voor je door.

Ja. Volledig elektrische auto’s en bedrijfswagens hebben zonder ontheffing toegang tot alle zero-emissiezones in Nederland.

Ja. We toetsen elk bedrijf op kredietwaardigheid, zodat de maandlasten passen. Lees meer over leasen als zzp’er.

Het voordeel wordt kleiner, maar het verdwijnt pas in 2028. Zet je de auto in 2026 op kenteken, dan houd je vijf jaar lang 18%. Daar komt bij dat elektrische auto’s buiten de pseudo-eindheffing vallen die vanaf 2027 voor de werkgever geldt.

18% over de eerste € 30.000 van de cataloguswaarde en 22% over het bedrag daarboven. Dat percentage staat 60 maanden vast vanaf de eerste tenaamstelling.