Voorbeelden
Stel, je medewerker rijdt een elektrische leaseauto met een batterij van 60 kWh. Hij moet 50 kWh bijladen voor de terugreis.
- Bij een snellader langs de A2 (DC-laden)
Stroomtarief tussen de €0,65 – €0,90/kWh + starttarief €0,50 + transactiekosten van €0,35. Voor nu houden we €0,80 per kWh aan. In totaal betaal je dan €40,85 voor 50 kWh. Het duurt 25 minuten, maar ook slijt de batterij sneller. - Thuisladen ’s avonds (AC-laden)
Dynamisch tarief daluur tussen de €0,18 – €0,30/kWh + geen start- of transactiekosten (met een vaste laadpaal). Voor het voorbeeld houden we €0,22 per kWh aan. Dan ben je in totaal €11 voor 50 kWh. Duurt 6 uur, maar is bijna 4x goedkoper en tegelijk batterijvriendelijker. - Laden op kantoor (eigen laadpaal)
Stroomtarief €0,20-€0,30/kWh via dynamisch contract + geen extra kosten. Reken met €0,25/kWh: totaal €12,50. Duurt 5 uur, volledig onder jouw controle en het goedkoopste voor dagelijks gebruik. Het aanschaffen van laadpalen op kantoor hoeft niet duur te zijn met de SPRILA en KIA-regeling. Daar over meer in ons blog: subsidies voor laadpalen
Het verschil per laadbeurt tussen een snellader langs de snelweg en thuis is €29. Stel hij of zij rijdt 20 ritten per maand, dan bespaar je €597 per auto. Heb je 10 van dit soort auto’s in je wagenpark, dan komt het neer op €5.970 per maand oftewel €71.640 per jaar die je kunt besparen. Dat is serieus geld!



